Herinrichting Hoofdstraat Zuidwolde

In 2007 is de gemeente gestart met het project Visie Zuidwolde. Eén van de onderdelen hierin was het versterken van het winkelbestand in de Hoofdstraat en het opknappen van de openbare ruimte van de Hoofdstraat.

De gemeenteraad heeft besloten dat het centrale deel van de Hoofdstraat, tussen de Steenbergerweg en de Oosterweg, wordt ingericht volgens het Shared Space-principe. Dit houdt in dat er gemengd gebruik wordt gemaakt van de openbare ruimte zonder een strakke scheiding naar soorten weggebruikers. Alle weggebruikers zijn hierbij gelijkwaardig en de weg krijgt hiermee een verblijfskarakter. De huidige 30 km-zones blijven gehandhaafd. Deze uitgangspunten zijn uitgewerkt in een ontwerp voor de Hoofdstraat: gebakken klinkers over het hele openbare profiel, géén niveauverschillen tussen rijbaan en voetgangersgebieden, voldoende parkeerruimte en energiezuinige verlichting.

In 2010 start de bouw van het nieuwe winkel- en appartementencomplex ter plaatse van de huidige Rabobank. Aansluitend starten in 2011 de werkzaamheden in de Hoofdstraat.

 

Contact

Bezoekadres
Raadhuisstraat 2
7921 GD Zuidwolde
T. 14 0528 Uitleg

F. 0528 378228

Openingstijden

Betalingen
 

Mail de gemeente gemeente@dewolden.nl

Volg gemeente De Wolden via twitter Volg gemeente De Wolden op hyves

Print