Herontwikkeling sportpark De Baete in Ruinen

Achtergrond

De gemeente werkt samen met verenigingen, stichtingen en inwoners aan de herinrichting van Sportpark De Baete in Ruinen.

Er worden plannen gemaakt voor een nieuwe inrichting die beter aansluit bij de wensen van deze tijd. Het doel is een sport- en ontmoetingsplek waar iedereen – van jong tot oud – zich welkom voelt.

Een gemeenschappelijk hart

Het sportpark is nu vooral ingericht op losse functies. We willen er meer een geheel van maken door een duidelijk hart te creëren: een beweegboulevard die de verschillende voorzieningen met elkaar verbindt.

Meer eenheid

De Ruiner verenigingen en stichtingen hebben veel kracht en inzet. Dat verdient een plek waar samenwerking vanzelfsprekend wordt. Door functies met elkaar te verbinden, ontstaat een park dat meer is dan de som der delen.

Ruimte voor mobiliteit

Met de herinrichting kijken we ook naar de bereikbaarheid. Er komt meer ruimte voor voetgangers en fietsers en de mobiliteit wordt beter georganiseerd. Zo wordt het sportpark toegankelijker en overzichtelijker.

Voor iedereen toegankelijk

Sportpark De Baete wordt een plek waar iedereen terecht kan: om te sporten, te spelen of gewoon te ontspannen. Met een breed aanbod aan functies is er iets te doen voor iedere inwoner van Ruinen.

Betrokkenheid van omwonenden

Bij het verder uitwerken van de plannen worden omwonenden actief betrokken. De gemeenteraad heeft meegegeven dat dit een belangrijk onderdeel is van de opdracht. Samen zorgen we ervoor dat het nieuwe sportpark past bij Ruinen en zijn inwoners.

 

Gebiedsvisie De Baete

Het sportpark De Baete is sinds vele jaren een belangrijke ontmoetingsplaats voor sport en spel in Ruinen.

Om dit te continueren en te versterken is er gezamenlijk een gebiedsvisie opgesteld. Ruinen blijft gezond, Ruinen blijft bewegen en Ruinen groeit mee. De gebiedsvisie treft u hier (pdf - 3,1 MB) aan.

Sportpark De Baete is sinds vele jaren het kloppend sporthart van Ruinen. Vele Runers hebben hier hun eerste sportieve stappen gezet en het is belangrijk dat dit ook voor de komende generaties wordt geborgd. Sport en bewegen zijn belangrijk om het dorp en haar inwoners gezond te houden.

Het sportpark is de afgelopen jaren door de verenigingen en stichtingen naar volle tevredenheid gebruikt en onderhouden. Echter in de loop der jaren zijn de behoeftes veranderd. Daarnaast zijn er ook andere sporten en activiteiten, die mogelijk een verrijking van het park kunnen zijn. Door multifunctioneel gebruik en nieuwe samenwerkingsverbanden willen we gezamenlijk het sportpark aantrekkelijker en toekomstbestendiger maken voor Ruinen en omstreken.

Inloopavond

De plannen voor de herinrichting van Sportpark De Baete worden nu steeds concreter. Gemeente De Wolden vindt het belangrijk om de herinrichting samen te doen met de gebruikers, omwonenden en inwoners van Ruinen. Daarom wordt een inloopavond georganiseerd.

Datum: 7 oktober 2025
Tijd: 19.30-22.00 uur
Locatie: De Marse in Ruinen

Tijdens de avond wordt meer verteld over de plannen en kunt u vragen stellen of uw ideeën met ons delen. Bij het maken van de plannen houden we rekening met wensen van gebruikers en omwonenden, en met de omgeving. Denk bijvoorbeeld aan duurzaamheid, milieu en klimaat.

Uw reactie op de plannen en eventuele vragen kunt u aan ons doorgeven via het mailadres debaete@dewolden.nl.

Denkt u ook mee? U bent van harte welkom!

Documenten

Openbaar gemaakte documenten over het project herontwikkeling sportpark De Baete in Ruinen.

Contact met de gemeente

Maak online een afspraak voordat u langskomt op het gemeentehuis. Of bel met de gemeente.

Telefoon

Vandaag gesloten

Openingstijden

Vandaag gesloten Morgen gesloten

Bezoekadres

Raadhuisstraat 2

7921 GD Zuidwolde

Postadres