Netcongestie raakt ook woningbouw in De Wolden

De ruimte op het elektriciteitsnet is beperkt. Netcongestie betekent dat het elektriciteitsnet op bepaalde momenten onvoldoende ruimte heeft om alle gevraagde elektriciteit te transporteren. Dat kan gevolgen hebben voor woningbouw en andere ontwikkelingen die een nieuwe of zwaardere aansluiting nodig hebben.

Gemeente De Wolden heeft eind september van netbeheerder Enexis bericht ontvangen dat binnen delen van de gemeente op dit moment geen transportcapaciteit beschikbaar is voor nieuwe aansluitingen. Wat dit precies betekent voor afzonderlijke projecten is nog niet duidelijk. De gemeente onderzoekt welke mogelijkheden er zijn om woningbouw en andere ontwikkelingen zo goed mogelijk door te laten gaan.

Nieuwe regels voor prioriteit

De regels voor de verdeling van transportcapaciteit zijn aangepast. Woningbouw valt onder de zogenoemde basisvoorzieningen met maatschappelijke prioriteit. De netbeheerder bepaalt uiteindelijk welke initiatieven voorrang krijgen. Een overzicht van de initiatieven waar de netbeheerder prioriteiten aan heeft toegekend, is vooralsnog niet beschikbaar. 

Ook met transportcapaciteit niet direct een aansluiting

Het beschikbaar krijgen van transportcapaciteit betekent niet dat een woningbouwproject direct kan worden aangesloten. De aanleg van nieuwe infrastructuur, zoals kabels en transformatorstations, is een apart proces. Ook daarin zijn vertragingen, onder meer door een tekort aan gespecialiseerd personeel en lange levertijden van materialen.

De gemeente blijft hierover in gesprek met de netbeheerders en onderzoekt ook of de manier waarop woningbouwinitiatieven worden vormgegeven mogelijkheden biedt in relatie tot de beschikbare netcapaciteit.

Contact met de gemeente

Maak online een afspraak voordat u langskomt op het gemeentehuis. Of bel met de gemeente.

Telefoon

Vandaag bereikbaar tot 17:00 uur

Openingstijden

Vandaag geopend tot 13:30 uur Morgen van 08:30 tot 16:00 uur

Bezoekadres

Raadhuisstraat 2

7921 GD Zuidwolde

Postadres