Besluiten B&W 22 juli 2025

Het college van burgemeester en wethouders vergadert meestal elke dinsdag. Dan neemt het college besluiten over voorstellen. Hier vindt u de besluiten die het college van B en W dit jaar en vorig jaar heeft genomen. 

Wilt u oudere besluiten bekijken? Ga dan naar het archief van deze website

Wat heeft het college op 22 juli 2025 besloten?

Agendapunten:

Notitie bedrijventerreinen, visie op hoofdlijnen

Besluit:

  1. In te stemmen met de notitie `bedrijventerreinen: visie op hoofdlijnen`.
  2. De notitie `bedrijventerreinen: visie op hoofdlijnen` ter vaststelling voor te leggen aan de gemeenteraad.

Documenten:

Besluiten Verkiezingen 2025 en 2026 gemeente De Wolden

Besluit:

  1. De profielen voor de diverse rollen tijdens de verkiezingen vaststellen.
  2. Het volgen en voldoende afsluiten van een online toets voor stembureauleden verplicht te stellen.
  3. De leden en plaatsvervangende leden van het gemeentelijk stembureau te benoemen en de zittingslocatie aan te wijzen door de bij dit voorstel behorende benoemingsbesluit vast te stellen.
  4. De leden en plaatsvervangende leden van het centraal stembureau voor de gemeenteraadsverkiezingen te benoemen en de zittingslocatie aan te wijzen door de bij dit voorstel behorende benoemingsbesluit vast te stellen en het benoemingsbesluit van 24 januari 2023 in te trekken.
  5. De stemlocaties voor de 2e Kamerverkiezingen 2025 en gemeenteraadsverkiezingen 2026 vast te stellen zoals opgenomen in de bij dit voorstel behorende bijlage.
  6. Tot het aanwijzen van locaties voor aanplakborden zoals opgenomen in de bij dit voorstel behorende bijlage.
  7. Gebruik te maken van de mogelijkheid van centrale stemopneming in de in het besluit opgenomen locatie op 30 oktober 2025 en 19 maart 2026 door het ingestelde gemeentelijke stembureau, door de bij dit voorstel behorende besluit vast te stellen.
  8. We zijn verplicht om de kosten te maken wat zal leiden tot een overschrijding op het budget verkiezingen. Naast een budgetaanvraag in de Berap ontvangen we hier ook middelen voor vanuit het Rijk. Vooruitlopend op beschikbaarstelling van budget voor de 2e Kamerverkiezingen 2025 bij de Berap 2025 in te stemmen met het doen van uitgaven.

Documenten:

Evaluatie economisch actieplan De Wolden 2023-2027

Besluit:

De brief “verslag evaluatie Economisch Actieplan 2023-2027” ter kennisgeving naar de raad te sturen.

Documenten:

Subsidieregeling Toekomstgerichte Landbouw

Besluit:

  1. De rapportage 2023 en 2024 Subsidieregeling Toekomstgerichte Landbouw vast te stellen.
  2. De looptijd van de subsidieregeling met 1 jaar te verlengen en bijgevoegd wijzigingsbesluit vast te stellen.
  3. De rapportage naar de raad te sturen met een raadsbrief.
  4. De kaders van het transitiefonds Toekomstgerichte landbouw met de raad te evalueren en hiervoor bijgaand verzoek aan de agendacommissie te sturen.

Documenten:

Subsidie Fruitpersdag en Meulemarkt

Besluit:

Voor het jaar 2025 de jaarlijkse subsidie van € 1.700 voor de Fruitpersdag en Meulemarkt eenmaal als incidentele subsidie te verstrekken.

Documenten:

Nieuwe speerpunten begroting 2026

Besluit:

De speerpunten voorlopig op te nemen in de begroting 2026-2029 en integraal af te wegen bij de besluitvorming over de begroting.

Jaarverslag 2024 bezwaarschriftencommissie De Wolden

Besluit:

  1. Kennis te nemen van het jaarverslag 2024 van de bezwaarschriftencommissie.
  2. Kennis te nemen van de reactie vanuit het management van de Samenwerkingsorganisatie De Wolden Hoogeveen.
  3. Het jaarverslag met een aanbiedingsbrief toe te zenden aan de gemeenteraad.

Documenten:

 

Contact met de gemeente

Maak online een afspraak voordat u langskomt op het gemeentehuis. Of bel met de gemeente.

Telefoon

Vandaag gesloten

Openingstijden

Vandaag gesloten Morgen van 08:30 tot 13:30 uur

Bezoekadres

Raadhuisstraat 2

7921 GD Zuidwolde

Postadres